بازگشت وجه


 

 

رویه‌ بازگرداندن وجه

 آسودگی خاطر و رضایت مندی مشتریان همواره از الویت‏‌های گروه صنعتی پایا بوده است که در این راستا می‏‌کوشد تا کاربر در هر سفارش در شرایط مطلوب و مورد انتظار خود برسد، با وجود این ممکن است کاربر محترم پس از دریافت سفارش ، با مسایلی روبرو شوند که در چنین مواردی گروه صنعتی پایا خدماتی را در چارچوب خدمات پس از فروش در نظر گرفته است.

رویه‌‏های خدمات پس از فروش گروه صنعتی پایا با توجه به نوع مشکل پیش آمده، به شرح زیر هستند:

اشکالات فیزیکی محصول در زمان ارسال توسط باربری ، از آنجا که گاهی ممکن است در طول مسیر ارسال برای محصولات ارسالی مشکلی پیش آید  از این رو گروه صنعتی پایا در راستای خدمت رسانی بهتر تست و بازدید محصول دریافت شده را از 3 روز کاری پس از تحویل بصورت عودت قبول کرده که در این صورت یا محصول نو جایگزین می شود یا کل مبلغ محصول برگشت داده می شود.

هر گونه خرابی ناشی از عدم کارکرد صحیح محصول قابل عودت می باشد.

 

جهت استفاده از این سرویس به نکته‏‏‌های زیر دقت بفرمایید:

عدم سوء استفاده از خدمات ارائه شده در طول این دوره و یا استفاده نادرست از محصول

در هنگام عودت مبلغ هزینه باربری از حساب شما کسر و مابقی مبلغ بین 1 تا 3 روز کاری پس از طی مراحل حسابداری به حساب شما واریز خواهد شد.

در صورتی که از محصولات ما راضی نبودید لطفاً حتما با ما درمیان بگذارید، برای درخواست بازگرداندن هزینه از طریق شماره های دفتر اقدام نمائید .

امکان بازگشت در صورت شکستگی و خرابی محصول توسط کاربر امکان پذیر نمی باشد.

در صورت برگشت محصول و تست و نظارت محصول مشخص شود که ایراد کاربری بوده و یا ایرادی در محصول دیده نشود مجدداً محصول برای شما برگشت داده خواهد شد.

گروه صنعتی پایا همواره می‏‌کوشد تا با ایجاد بستری امن در راستای سرویس خدمات پس از فروش مبتنی بر اصول مشتری مداری و رعایت حقوق مصرف کننده، امنیت خاطر مشتریان خود را، پیش، حین و پس از خرید فراهم آورد.
 

شماره تلفن های دفتر :

 

02166467861

02166478184

02166486064

02166484253

 

شبکه های اجتماعی  :

09304317782